Jacek Babiel, doradca wyborczy, strategie wyborcze, konsultant wyborczy

Intensywne szkolenie dla kandydatów startujących w wyborach samorządowych i parlamentarnych

Kampania wyborcza od A do Zet

Jak wygrać wybory?

Często kandydaci zastanawiają się nad tym, ile czasu, energii i pieniędzy przeznaczyć na działania przed kampanią wyborczą. No i przede wszystkim - kiedy zacząć przygotowania?

Ja odpowiadam - Twój konkurent ma całe 8 godzin codziennie i robi to od kilku lat, a dodatkowo dostaje za to jeszcze pieniądze. Ile? Różnie! Czasem 7, czasem 9 tysięcy zł. Czasem więcej.

 

Intensywny warsztat dla kandydata

Warsztat to 8-12 godzin bardzo intensywnej pracy. Ale jeszcze zanim się spotkamy - kandydat otrzymuje zestaw pytań, na które musi odpowiedzieć. Jest to pierwszy etap przygotowań do warsztatu. Pytania dotyczą historii działalności kandydata, otoczenia, zasobów, możliwości, zagrożeń i potencjalnych kryzysów. Jest to swego rodzaju praca domowa, która ma ułatwić pracę na intensywnym warsztacie.

 

Jeszcze zanim odbędzie się warsztat, zaczynamy współpracę która ma na celu przeprowadzenie kandydata z sytuacji zastanej do sytuacji, która będzie najbardziej idealna i zwiększy szanse na wygraną w wyborach.

Już w czasie warsztatu będzie mowa o narzędziach, technikach i sposobach docierania do Twojej społeczności lokalnej, potencjalnych niebezpieczeństwach i sposobach ich rozwiązywania.

W czasie warsztatu kandydat pracuje nad planem działań, harmonogram i taktykami, które mogą pomóc wygrać wybory. Na warsztacie omawiamy też scenariusze działań, techniki i sposoby docierania do wyborców, analizujemy najbardziej prawdopodobne działania i możliwe potencjalne niebezpieczeństwa dla kandydata i jego otoczenia.

Wchodzimy w szczegóły działań zaplecza kandydata, pracujemy nad listą potencjalnych potrzeb wyborców i wypracowujemy model pracy, który będzie mógł być wykorzystany przed ogłoszeniem terminu i w czasie kampanii wyborczej.

 

Dla kandydatów w wyborach samorządowych i parlamentarnych

Nieważne, czy jesteś osobą pełniącą funkcję publiczną, czy masz dopiero zamiar pierwszy raz wystartować w wyborach. To, czy wygrasz zależy od Ciebie, Twojej wiedzy, umiejętności, przygotowania i zaangażowania oraz energii jaką poświęcisz na zbudowanie wizerunku osoby godnej polecenia i oddania na Ciebie głosu.

Jeśli nie jesteś radnym, wójtem, burmistrzem, czy prezydentem, posłem albo senatorem, to Twoje szanse wcale nie są mniejsze niż tych, którzy teraz nimi są! Potrzebujesz dobrego planu i dobrego przygotowania się do startu.

Im wcześniej się zdecydujesz, tym łatwiej Ci będzie wygrać wybory.

---

Prowadzący warsztat / konsultacje - Jacek Babiel
Konsultant, doradca, strateg kampanii wyborczych, koordynator wyborczych zespołów wspierających kandydatów, autor poradników wyborczych, książek, audiobooków.

---

 

Program warsztatów wyborczych

W czasie spotkania z kandydatem w formule warsztatowej zajmujemy się:

1. Diagnozą otoczenia kandydata
2. Słabymi i mocnymi stronami kandydatów
3. Określeniem potrzeb kandydata, otoczenia, środowiska lokalnego
4. Wskazaniem działań, które są niezbędne do rozpoczęcia i uzyskania wygranej w konkurencji wyborczej
5. Zrozumieniem social mediów i mediów tradycyjnych.

Program tych konsultacji to jeden bardzo intensywny: dzień roboczy 8-12 godzin,

w czasie których kandydat poznaje swoje mocne strony oraz poznaje te obszary osobowości oraz środowiska, które wymagają dalszej pracy. Konsultacje odbywają się w układzie 1:1

Warsztat przed wyborami

- dla zdecydowanych - dla tych, którzy wiedzą że wystartują w wyborach samorządowych (szczególnie dla kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów oraz kandydatów na radnych sejmików wojewódzkich),

- dla niezdecydowanych - czasem lepiej poświęcić kilka intensywnych dni na to, by podjąć decyzję - zobaczyć o co w tym wszystkim chodzi naprawdę - przekonać się w czasie warsztatu ile zadań i działań trzeba zaplanować zanim się wystartuje.

 

Termin - za każdym razem ustalany w porozumieniu z kandydatem

Do dyspozycji  kandydata są moje kompetencje, które zdobywałem i szkoliłem przez wiele lat, doświadczenie i przenikliwe analizy, które pomagały moim klientom wygrywać wybory

+ pakiet publikacji na temat wyborów i prowadzenia kampanii wyborczych.

 

Jest to warsztat, w czasie którego kandydat otrzymuje jasny plan działania, po którym sam może dalej pracować bez doradcy (nie wszyscy chcą, nie wszyscy mogą, nie wszystkich na to stać w późniejszym etapie kampanii).

W przypadku podjęcia przez kandydata decyzji o tym, że potrzebuje dalszego wsparcia i koordynacji działań - podejmujemy wspólnie decyzję o zakresie działań, wyceniamy zakres działań i ściśle współpracujemy w terminie ustalonym także wspólnie.

Kampania wyborcza i inwestycja

Kadencja 5 lat x 12 miesięcy x wynagrodzenie wójta, burmistrza, prezydenta, posła, senatora = kilkaset tysięcy złotych!


Ale zanim wygrasz wybory i obejmiesz publiczne stanowisko, musisz zacząć działać.

Mój warsztat może Ci pomóc wygrać wybory.

Jeśli masz pytania, wątpliwości i zastanawiasz się czy ten warsztat jest dla Ciebie do mnie

- zadzwoń +48 538 112 436.

Największą inwestycją przed jaką stoisz nie są pieniądze, które wydasz na przygotowania do startu w wyborach. Najpoważniejszą inwestycją będzie czas i umiejętność podjęcia decyzji z kim współpracować kilkanaście miesięcy przed ogłoszeniem terminu wyborów, kilka miesięcy przed wyborami i w ostatnich dniach przed terminem głosowania. Jeśli chcesz dobrać narzędzia, które pomogą Ci wygrać wybory, jeśli chcesz wiedzieć jakie strategiczne posunięcia pomogą Ci zaplanować budżet i plan zwycięskiej kampanii wyborczej - zapraszam do kontaktu.

Mogę pomóc Ci podjąć dobre decyzje w doborze zespołu, podziału pracy i ustawieniu priorytetów. Jeśli chcesz wygrać wybory - zapraszam na intensywny warsztat.

Zacznij działać już dziś i nie czekaj aż zostanie ogłoszony termin wyborów.

Regularna cena udziału w warsztacie to 3999zł + Vat 

- przed wyborami zazwyczaj  cena szkolenia rośnie...

Kontakt i dodatkowe informacje:

+48 538 112 436